پوست کن گردو

پوست کن گردو

کشاورزی از بزرگ ترین صنایعی است که باعث توسعه و رونق اقتصاد یک کشور می شود و محصولات تولیدی در این بخش از مهم ترین منابع تولیدی یک کشور به حساب می آیند. ماشین آلات بسیار پیشرفته ای در این حوضه طراحی و ساخته شده اند که از ساختار منحصربه فردی برخوردار می باشند و برای تسهیل در امورات مربوط به کشاورزی مانند کارهای کاشت و برداشت مورد استفاده قرار می گیرند. از دستگاه های بسیار نوینی که به تازگی در این بخش ساخته شده، دستگاه های پوست کن گردو می باشد که از ساختار بسیار کاربردی و ساده ای برخوردار می باشند و برای جدا کردن پوست سبز رنگ گردوهای تازه مورد استفاده قرار می گیرند. کشاورزی سنتی به دلیل نبود دستگاه های پیشرفته از بازدهی بسیار کمی برخوردار بود و به دلیل استفاده از نیروی های انسانی باعث ایجاد هزینه های سرسام آور می شد که این عامل به هیچ وجه جنبه ی اقتصادی نداشت.

دستگاه های پوست کن گردو با پیشرفت اصول کشاورزی طراحی و ساخته شده اند و باعث تسهیل کار گردو چینی می شوند. در قدیم بعد از اینکه گردوها را می چیدند آنها را برای خشک شدن بر روی سطح مسطحی می چیدند تا نور خورشید باعث خشک شدن پوست سبز آنها شود، این کار گاها روزها و حتی ماه ها طول می کشید به همین دلیل گردو چینی در آن دوره ها کار سخت و پر زحمتی بود. امروزه با ساخت دستگاه های گردو پوست کن، گردوها بلافاصله بعد از چیده شدن وارد دستگاه می شوند و در مدت زمان اندکی به صورت پوست کنده از داخل آن خارج می شوند.

این کار باعث افزایش بازدهی و راندمان کار گردو چینی شده است. پوست کن گردو از ساختار بسیار ساده ای برخوردار می باشد و کار با آن نیاز به تخصص خاصی ندارد. از شرکت هایی که در زمینه ی ساخت این دستگاه ها فعالیت می کند، شرکت صنعتی هیمورا می باشد که با سابقه ای بالغ بر نیم قرن فعالیت مستمر توانسته ماشین آلات پیشرفته ای را راهی بازار صنعتی نماید.

عملکرد دستگاه های پوست کن گردو
برای شروع کار پوست گیری از گردوها ، ابتدا گردوها را بعد از چیده شدن داخل مخزن دستگاه پوست کن می ریزند و دکمه ی استارت را فشار می دهند. مخزنی که در ساختار دستگاه های پوست کن گردو قرار دارد دارای تنوع می باشد و شرکت این پوست کن ها را در چندین ظرفیت متفاوت تولید کرده است، بنابراین با توجه به ظرفیت مخزن، گردوها را داخل آن تخلیه می کنند.

در صورتی که میزان گردوها بیشتر از ظرفیت دستگاه باشد امکان وارد آمدن فشار زیاد بر روی موتور وجود دارد. داخل مخزن این دستگاه ها متشکل از رنده هایی می باشد که با حرکت چرخشی مخزن باعث پوست گیری از گردوها می شوند. زمانی که پوست ها از گردوها جدا شدند با استفاده از دریچه ای که در زیر دستگاه قرار دارد به بیرون تخلیه می شوند.

از مزیت های عمده ی این دستگاه ها مجهز بودن آنها به سیستم شستشو می باشد و گردوها به صورت همزمان که پوست گیری می شوند سیستم شستشوی دستگاه باعث شسته شدن آنها می شود، این کار باعث می شود که در نهایت گردوها به صورت کاملا پاک شده و تمیز از بخش خروجی دستگاه خارج شوند.

ماهیت دستگاه های پوست گیر گردو
در ساختار این دستگاه ها از شاسی بسیار مستحکمی استفاده شده که دستگاه بر روی آن قرار گرفته و این امر موجب افزایش دوام دستگاه شده است. شرکت هیمورا در ساخت این شاسی از استانداردهای جهانی استفاده کرده و شاسی بسیار مقاومی را طراحی کرده است.
استفاده از مکانیزم رنده ای برای پوست گیری از گردوها باعث شده که پوست گردوها در حین انجام عمل پوست گیری نرم شوند و پوست سنگی گردوها نرم و جدا کردن آنها راحت تر شود.
در ساخت بدنه ی این دستگاه های پوست گیر از بهترین و با کیفیت ترین متریال ها استفاده شده و مجهز به پوشش رنگ الکترواستاتیک هستند که باعث افزایش دوام و ماندگاری آنها شده است. رنگ الکترواستاتیک از سری رنگ هایی می باشد که در تمامی ماشین آلات صنعتی از آن استفاده می شود زیرا مقاومت بالایی در برابر تغییرات محیطی از خود نشان می دهد و ضد زنگ و ضد سایش می باشد.
در ساختار این دستگاه ها از سه عدد محفظه استفاده شده که از محفظه ی اول که بر روی دستگاه قرار دارد و درب ورودی دستگاه می باشد برای تخلیه ی گردوهای داخل مخزن استفاده می کنند، از محفظه ی دوم برای خروج تفاله ها و در نهایت از محفظه ی سوم که بخش خروجی دستگاه است برای دریافت محصول نهایی یعنی گردوهای تمیز شده استفاده می شود.
سرعت عمل این دستگاه ها در زمان پوست گیری از گردوها بسیار بالا می باشد و با سرعت پوست گردوهای موجود در مخزن دستگاه را می گیرند و آنها را به بخش خروجی هدایت می کنند.
ویژگی های دستگاه های پوست کن گردو
منبع تغذیه ی این دستگاه ها با استفاده از برق تکفاز خانگی می باشد و این عامل باعث شده که بتوان به راحتی از آنها در هر شرایط و محیط هایی استفاده کرد.
ساخت این دستگاه ها باعث شده که کار گردو چینی دیگر به سختی گذشته نباشد. از آنجا که درختان گردو پر بازده هستند از یک درخت گردو می توان حجم بسیار بالایی گردو برداشت کرد و با استفاده از این دستگاه ها بدون اتلاف وقت می توان اقدام به پوست گیری از آنها کرد، این عامل باعث افزایش بازدهی کار گردو چینی شده است.
همانطور که در بالا ذکر شد، رنده از بخش های بسیار مهم و حساس موجود در این دستگاه های پوست کن گردو می باشد که عمل پوست گیری به وسیله ی آن انجام می گیرد، رنده ای که در ساختار پوست کن های گردوی استفاده شده از مقاومت بالایی برخوردار می باشند و با استفاده از متریال های بسیار با کیفیت ساخته شده است. سرعت این رنده ها را می توان با توجه به نوع گردوها تعیین کرد و زمانی که از گردوهای با پوست نازک برای پوست گیری استفاده می شود از دور کند دستگاه استفاده کرد تا باعث ایجاد شکستگی در پوست آنها نشود.
دیگر ویژگی ها
استفاده از پایه در زیر این دستگاه ها باعث استقرار مناسب آنها بر روی زمین می شود و موجب می گردد که دستگاه در زمان پوست گیری از گردوها دچار لرزش و تکان های شدید نشود و با استحکام بیشتری بر روی زمین قرار بگیرد.
سیستم شستشوی این پوست کن های گردو را می توان به آب شهری متصل کرد و بدون نگرانی از قطع آن در زمان پوست گیری از آن استفاده کرد. مجهز بودن دستگاه به سیستم شستشو باعث رعایت کامل بهداشت توسط این دستگاه ها شده است.
شرکت در طراحی و ساخت تمام ماشین آلات صنعتی خود از متریال های بسیار مرغوب و با کیفیت استفاده کرده و این عامل باعث شده که از راندمان بسیار بالایی برخوردار باشند و بتوانند با دستگاه های مشابه خارجی رقابت کنند. دستگاه های پوست کن گردو از جدیدترین محصولاتی هستند که در این شرکت ساخته شده اند.
در طراحی و ساخت این دستگاه ها شرکت  از اصول مهندسی استفاده کرده و توانسته دستگاه هایی بسیار کاربردی را به بازار ارائه نماید. برای کار با این دستگاه ها تنها وجود یک اپراتور نیاز است و نیازی به نیروی انسانی زیادی برای کار بر روی آنها نیست.
نکات کلیدی
به دلیل انجام عمل همزمان پوست گیری و شستشوی گردوها، گردوها بعد از جدا شدن از پوستشان سیاه نمی شوند، زیرا از خاصیت های پوست گردو امکان سیاه شدن آنها در تماس با اکسیژن می باشد و اکسیژن باعث اکسیده شدن و سیاه شدن آن می شود اما با شستن گردوها از این کار جلوگیری می شود و باعث می شود که محصول نهایی کاملا تمیز و عاری از هرگونه لکه ای باشد.

همان طور که قبلا ذکر شد این دستگاه ها از ساختار بسیار کاربردی برخوردار می باشند و به گونه ای ساخته شده اند که بتوان به راحتی آنها را حمل و جابجا کرد. برای اینکه کار حمل و جابجایی دستگاه های پوست گیر راحت باشد مجهز به پایه های چرخ دار می باشند که کار حمل آنها را راحت تر کرده است، در برخی از مدل های پوست کن این شرکت از دو عدد چرخ و در برخی مدل ها از سه عدد چرخ استفاده شده که این عامل باعث پرتابل بودن این دستگاه ها شده است. علاوه بر چرخ برای اینکه در زمان حمل مشکلی پیش نیاید از دسته های فرغونی نیز در ساختار آنها استفاده شده است.

شرکت صنعتی باربدگستران میلاد تک                         با شماره تماس:09211304206                          باسایت: barbodtak.com          ایدی تلگرام:@barbodtak

ایدی اینستاگرام : _barbod_tak

Call Now Buttonتماس بگیرید