دستگاه بستنی سازرولی

دستگاه بستنی سازرولی

 

در فصل های گرم سال استفاده از نوشیدنی ها و خوردنی های خنک بسیار لذتبخش است، چرا که خوراکی های سرد حرارت بدن را بشدت می کاهند، بستنی یکی از دسرهای سرد و منجمد است که طعم بی نظیری داشته و در بین نوجوانان و کودکان بسیار محبوب است و بیشتر به مصرف می رسد، در واقع اصلی ترین مواد بستنی را شیر تشکیل داده است، به همین دلیل فواید زیادی برای بدن داشته و سرشار از کلسیم و ویتامین D می باشد. در ادامه با دستگاه بستنی ساز و نکاتی در مورد آن آشنا می شوید.

بستنی انواع مختلفی دارد و جهت تولید بستنی باید از دستگاهی ویژه استفاده کرد، به همین دلیل تولید کنندگان به سمت تولید انواع دستگاه های بستنی ساز در ظرفیت های مختلف روی آورده اند، با دستگاه های بستنی ساز می توان روزانه مقدار فراوانی بستنی تولید است، این در حالیست که دستگاه های معمولی این امکان را ندارند، در این مقاله در مورد بستنی ساز توضیح داده خواهد شد، پس هر آنچه که باید درباره دستگاه بستنی سازصنعتی بدانید آورده شده است.

دستگاه بستنی ساز
بستنی طعم بی نظیری دارد و افراد در تمامی رده های سنی از خوردن بستنی لذت می برند، به همین دلیل امروزه صنایع مختلفی رشد نموده اند که به تولید بستنی می پردازند، دستگاه بستنی ساز صنعتی بهترین وسیله جهت استفاده در بستنی فروشی ها، کافی شاپ ها، کافه ها، آبمیوه فروشی ها و … می باشد، شرکت صنعتی از تولید کنندگان برتر تجهیزات صنعتی از جمله دستگاه های بستنی ساز محسوب می شود، این شرکت این دستگاه ها را مطابق با استانداردهای معتبر جهانی و با تکیه بر تکنولوژی روز طراحی نموده است، همین عامل سبب بومی سازی این دستگاه ها در سطح ایران و خاورمیانه شده است.

در تولید مخازن و بدنه دستگاه های بستنی ساز بهتر است از فلزی مرغوب و بهداشتی استفاده شود، به همین دلیل باید گفت استیل جزو فلزات استاندارد و بهداشتی است که در تولید دستگاه بستنی سازاز این فلز استفاده نموده است، چرا که استیل فلزی زنگ نزن و ضد سایش بوده و با استفاده پی در پی از آن دچار استهلاک نمی گردد، در نتیجه می توان از آن بصورت طولانی مدت استفاده کرد، همچنین استیل از خاصیت آهنربایی برخوردار نیست و به راحتی قابل شستشو است.

نکات قابل توجه در مورد دستگاه بستنی ساز صنعتی
دستگاه های بستنی ساز صنعتی انواع مختلفی دارند که رایج ترین آنها شامل بستنی ساز رولی، تاپینگ بستنی، پروسس تانک تولید مایع بستنی و … اشاره کرد، هر کدام از این دستگاه ها نقش تاثیرگذاری در تولید بستنی دارند و مصرف کننده می تواند برحسب نیاز نوع مورد نظر را انتخاب نماید.
دستگاه های بستنی ساز صنعتی جهت استفاده به نیروی برق نیاز دارند، بنابراین هر جایی که امکان استفاده به برق میسر باشد می توان از این دستگاه استفاده کرد، میزان مصرف برق دستگاه های بستنی باز را می توان برحسب درخواست مشتری به صورت تکفاز یا سه فاز تعیین کرد، همچنین میزان مصرف هر دستگاه برحسب ظرفیت آن تعیین می گردد.
دستگاه بستنی ساز از قابلیت تولید بستنی در طعم های مختلف شیرین، ترش، زعفرانی و … برخوردارند، همچنین می توان بستنی ها را به صورت رولی، کاکائویی، شکلاتی، یخی و … تولید کرد.
در واقع دستگاه های بستنی ساز مجهز به سینی هایی می باشند و تعداد سینی در این دستگاه ها متغیر است و مصرف کننده می تواند دستگاه را با ظرفیت و تعداد سینی مورد نظر سفارش دهد، این ویژگی بسیار حائز اهمیت است، چرا که امکان استفاده از قطعات مورد نظر وجود دارد و می توان دستگاهی بستنی ساز برطبق نیاز خود خریداری کرد.
دستگاه بستنی ساز
نکات طلایی
دستگاه بستنی سازصنعتی مجهز به کمپرسور پرقدرت است، در واقع کمپرسور وظیفه خنک سازی مایع بستنی را بر عهده دارد، کمپرسور با برق کار می کند و بسیار کم مصرف می باشد.
در تولید دستگاه بستنی ساز صنعتی از ترمومتر استفاده شده است، ترمومتر وظیفه نمایش دمای دستگاه را بر عهده دارد و حالتی کاملاً دیجیتالی دارد، در حالت کلی ترمومتر امکان کنترل لحظه ای دما را برای مصرف کننده فراهم می کند.
دستگاه بستنی را می توان برحسب درخواست مشتری نیز تولید کرد، بدین وسیله می توان دستگاه را مجهز به ترموستات کرد، ترموستات در کنترل دمای دستگاه موثر بوده و از افزایش و کاهش دما جلوگیری و دما را در حد متعادل نگه می دارد، همچنین ترموستات از مصرف بی رویه برق جلوگیری می کند، در واقع در ابتدا می بایست دمای دستگاه را روی محدوده مورد نظر قرار داد و بقیه عملیات کنترلی دما بر عهده دستگاه است.
دستگاه بستنی سازحالت پایه دار دارد و می توان پایه ها را به صورت چرخ دار تولید کرد، این پایه ها حمل و جابجایی دستگاه را راحت تر نموده اند، در واقع این چرخ ها مجهز به قفل کن هستند و می توان بعد از نصب قفل ها را فعال کرد تا دستگاه بصورت ثابت در مکان قرار گیرد.
ویژگی های دستگاه بستنی سازصنعتی
دستگاه بستنی سازصنعتی بهترین وسیله جهت استفاده در کافه ها و کافی شاپ ها است، البته این دستگاه در کارگاه ها کارخانجات بیشترین استفاده را دارد و می توان در کارگاه ها و کارخانجات بستنی های زیادی تولید و به بازار عرضه کرد، در نتیجه باید گفت نقش تاثیرگذاری در افزایش درآمد مصرف کننده دارد.
شیر کاربردی در بستنی بهتر است پاستوریزه و استرلیزه گردد، تا بستنی با سطح کیفیت بالا و بصورت کاملاً بهداشتی تولید گردد، دستگاه بستنی ساز دارای فیلترهایی است که از ورود مواد زائد جلوگیری می کنند.
دستگاه های بستنی ساز صنعتی در دو حالت ایستاده و خوابیده طراحی شده اند، این دستگاه ها مجهز به پمپی پرقدرت هستند که با قدرت بستنی تولیدی را پمپاژ می کنند.
دستگاه بستنی ساز مجهز به همزنی استیل و ضدزنگ است که در ترکیب کامل بستنی موثر بوده و از خاصیت ضد زنگ و ضد سایش برخوردار می باشد.
دستگاه بستنی ساز
نحوه تولید بستنی با دستگاه بستنی ساز
این دستگاه شیر را تا دمای 60 درجه حرارت می دهد و می توان جهت تولید بستنی از مواد پایدار کننده از قبیل شکر، وانیل، استایبلایزر و … استفاده کرد تا مایع بستنی تشکیل گردد، سپس بهتر است اجازه دهید مایع به دمای 85 درجه سانتی گراد برسد، در واقع این دستگاه مجهز به سیستم گرم کننده و سیستم خنک کننده است، جهت خنک سازی مایع از کمپرسور استفاده می شود.
دستگاه بستنی ساز صنعتی در دو حالت دو جداره و سه جداره قابل تولید می باشند، ظرفیت های بالاتر این دستگاه حالت سه جداره دارند، البته مصرف کننده می تواند تعداد جداره های دستگاه را به دلخواه سفارش دهد، جهت جلوگیری از اتلاف انرژی مابین جداره ها را با عایق پلی یورتان پوشش می دهند که نقش تاثیرگذاری در افزایش راندمان دستگاه دارد، بدنه این دستگاه از ضخامت مناسبی برخوردار است، در نتیجه اگر به صورت احتمالی با اجسام برخورد کند ساییده یا خم نمی شود و می توان سالیان سال از آن بصورت استهلاک استفاده کرد.
این دستگاه مجهز به شیر تخلیه نیز می باشد، تا بتوان به راحتی مایع داخلی را تخلیه کرد و یا در زمان شستشو بتوان براحتی آب داخل مخزن را تخلیه کرد، این شیر حالتی اهرمی دارد و جنس آن از استیل است.
بستنی ساز صنعتی را می توان مجهز به سیستم CIP کرد، این سیستم در شستشوی اتوماتیک مخزن موثر می باشد، در نتیجه نیازی به شستشوی دستی نخواهد بود و در هر دوره بستنی بصورت بهداشتی و تمیز تولید شده و طعم بی نظیری خواهد داشت.
فواید استفاده از دستگاه
مجهز به موتور گیربکس دار و قدرتمند با کمترین میزان تولید صدا و ارتعاش
قابلیت تولید با برق تک فاز یا سه فاز (بصورت درخواستی)
مجهز به نمایشگر دیجیتالی (ترمومتر)
مجهز به شیر تخلیه و شیر اطمینان
امکان استفاده از ترموستات (برقراری تعادل دمایی)
دستگاه بستنی ساز مجهز به مخزن و بدنه ای استیل با ایزولاسیون دقیق
مجهز به کمپرسور یونیت جهت خنک کردن مایع بستنی
قابلیت تولید در دو حالت دو جداره و سه جداره
تایید شده توسط سازمان مدیریت کیفیت و سازمان بهداشت
نصب و راه اندازی آسان
تولید مطابق با استانداردهای معتبر جهانی (ISO 9001: 2008)
تولید برحسب جدیدترین تکنولوژی
دارای یکسال گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش
دستگاه بستنی ساز
کاربردهای دستگاه بستنی ساز صنعتی هیمورا
کارگاه ها و کارخانجات بستنی سازی
بستنی فروشی ها، کافی شاپ ها و کافه ها
قنادی ها و آبمیوه فروشی ها
و سایر مراکز مرتبط

شرکت صنعتی باربدگستران میلاد تک با شماره تماس:09211304206 باسایت: barbodtak.com ایدی تلگرام:@barbodtak
ایدی اینستاگرام : _barbod_tak

Call Now Buttonتماس بگیرید