آسیاب سنگی

آسیاب سنگی

آسیاب وسیله ای است بر خرد کردن انواع دانه ها که می تواند دانه های غلات مختلف بوده یا هر دانه دیگری باشد. آسیاب ها از گذشته های دور یکی از وسایل برای مهم برای تهیه آرد غلاتی همانند گندم، جو، ارزن بوده و در برخی نقاط برای له کردن بسیاری از دانه ای روغنی همانند دانه های زیتون، کنجد و آفتاب گردان برای گرفتن آنها استفاده می شود. در ادامه با آسیاب سنگی برقی آشنا خواهیم شد.

آنچه که به عنوان آسیاب مردم از آن استفاده می کردند در اشکال مختلف ساخته شده بود. نوعی از آنها همانند هاون بوده و از دو تکه سنگ یا یک تکه سنگ به عنوان چکش و یک تنه درخت توخالی برای ریختن دانه ها ساخته شده بود. آسیاب سنگی از مدل هایی بود که از دو تکه سنگ گرد ساخته شده بود که یکی از آنها ثابت بوده و دیگری که روی آن قرار داشت به صورت متحرک و دورانی چرخش می کرد. دانه های غلات از یک روزنه که در بخش بالایی سنگ رویی جاسازی شده بود به میان دو سنگ وارد شده و با گرداندن سنگ ها، سبب له و پودر شدن دانه می شد.

آسیاب های سنگی توسط نیروی انسانی یا به کارگیری نیروی حیوانات به حرکت درآورده می شد. در آسیاب های بزرگ آرد بیشتر از نیروی حیوانات همانند الاغ، گاو، اسب به عنوان محرک چرخ آسیاب به کار گرفته می شد. آسیاب های آبی با نیروی آب جاری رودخانه کار می کردند و آسیاب های بادی با کمک گرفتن از نیروی باد، اقدام به آسیاب نمودن دانه های غلات می نمودند.

آسیاب سنگی برقی
آسیاب سنگی
امروزه با پیشرفت های صورت گرفته در بخش های مختلف صنعت و تکنولوژی، دیگر از نیروی دست یا نیروی حیوانات برای به گردش درآوردن چرخ آسیاب های سنگی استفاده نمی گردد. بلکه از الکتروموتورهای قدرتمند به این منظور استفاده می شود. آسیاب های سنگی که در بخش های کشاورزی، دامداری و نانوایی مطابق با فناوری های روز ساخته شده اند و کارآیی بالایی دارند.

از سازندگان معتبر و برند این تجهیزات، گروه صنعتی هیمورا می باشد که با توجه به سابقه چندین دهه ای و پشتوانه علمی بالا توانسته است این دستگاه ها را در ظرفیت های مختلف ساخته و به دست مصرف کنندگان برساند. شرکت هیمورا با داشتن مهندس مجرب و کاربرد بهترین قطعات در ساخت این تجهیزات، دستگاه هایی با کیفیت بالا و بدون رقیب عرضه نموده است به شکلی که این محصولات علاوه بر بازارهای داخلی، بخش اعظیمی از بازارهای کشورهای همسایه را به خود اختصاص داده است.

شرکت هیمورا دستگاه های آسیاب سنگی را در سایزهای مختلف درجه بندی نموده تا کاربران با توجه به نیاز و کاربرد آن اقدام به تهیه دستگاه بنمایند. آسیاب های سنگی دارای ورودی مناسب برای ریختن غلات در داخل آن می باشند و بعد از آسیاب شدن از بخش پایین دستگاخ خارج می شوند.

آسیاب سنگی برقی
مشخصات آسیاب سنگی برقی 30
آسیاب سنگی برقی 30 هیمورا با ظرفیت آسیاب نمودن 80 کیلوگرم انواع غلات و دانه های خوراک دامی ساخته شده است. این آسیاب می تواند دانه های گندم، جو، ذرت و دیگر دانه ها را برای مصارف گوناگون آسیاب نموده و خرد نماید. این دستگاه طوری طراحی شده است که می توان اندازه دانه ها را به شکل مش بندی شده تولید نمود و عملیات تغییر دانه بندی آنها بدون توقف دستگاه آسیاب صورت می گیرد.

آسیاب سنگی دارای دو قطعه اصلی از سنگ می باشد که دارای شیارهایی برای عملکرد بهتر دستگاه می باشند. از دستگاه برای تولید آرد گندم و دیگر غلات با کیفیت عالی می توان استفاده نمود. همچنین از این دستگاه در دامداری های صنعتی و مکانیزه برای تولید دانه های خوراک دامی بهره برداری می شود. در دستگاه آسیاب سنگ 30، برای حفاظت از سنگ ها یک عدد توری در بخش درون مخزن، جهت جلوگیری از ورود اجسام سخت تعبیه شده است.

آسیاب سنگی برقی
به هنگام کاربرد این آسیاب سنگی برقی در دامپرورهای بزرگ یا مراکز تهیه خوراک دام برای انتقال مواد اولیه یا غلات به داخل آسیاب سنگی می توان از بالابرهای مختلف استفاده نمود. استفاده از بالابرها در این اماکن به جهت تناژ بالای مصرف آنها می باشد که برای غذای دام تهیه آسیاب می شود.

دستگاه آسیاب سنگی دارای ساختاری ساده بوده و دسترسی به قسمت های مختلف آن راحت می باشد لذا به هنگام تعمیرات و نگهداری دستگاه متحمل هزینه های کمی خواهید شد. نصب و راه اندازی این دستگاه نیز ساده و راحت می باشد و کاربران با توجه به کاربری دستگاه می توانند به راحت آن را مورد استفاده قرار دهند.

آسیاب سنگی برقی
ویژگی های آسیاب سنگی برقی
بهترین وسیله برای تولید آرد سبوس دار از غلات مختلف
تولید آرد غلات مختلف با بهترین کیفیت و بدون دخالت دست
مجهز به الکتروموتوری پرقدرت برای چرخاندن سنگ آسیاب
کاربری برای تولید دانه های خوراک دام با توجه به نوع دام
نصب و راه اندازی ساده و راحت بدون نیاز به تخصص و آموزش
ساخته شده با بهترین قطعات با کیفیت و دارای راندمان بالای کاری
آسیاب سنگی برقی مجهز به توری محافظ برای حفاظت سنگ های آسیاب از اجسام سخت
بدنه ای محکم و مقاوم در برابر زنگ زدگی با پوششی از رنگ محافظ
صرفه جویی در زمان و هزینه های نیروی انسانی برای محیط های کاری
قابلیت نصب بالابرهای مختلف غلات روی دستگاه برای افزایش سرعت عمل بارگیری آسیاب
قابلیت تغییر اندازه دانه های آسیاب شده برای کاربردهای متفاوت بدون نیاز به توقف آسیاب
ساخت و تولید دستگاه مطابق با استانداردهای معتبر جهانی سیستم مدیریت کیفیت محصولISO
کاربری در دو صنعت مختلف، صنایع تولید آرد نان و تولید خوراک دام بدون ایجاد تغییرات در دستگاه

شرکت صنعتی باربدگستران میلاد تک                         با شماره تماس:09211304206                          باسایت: barbodtak.com          ایدی تلگرام:@barbodtak

ایدی اینستاگرام : _barbod_tak

Call Now Buttonتماس بگیرید